بازارچه‌ها

بازارچه‌ها
راسته روغن‌های خوراکی راسته شیرینی، آجیل و خشکبار راسته عسل و فراورده های آن راسته حبوبات و برنج راسته ادویه و چاشنی‌ها راسته اَرده و شیره راسته چای و قهوه و شکر راسته میوه خشک راسته پروتئین و لبنیات راسته زیتون و ترشی و مربا راسته خرما و کشمش راسته نان و غلات راسته غذای خانگی راسته میوه و سبزی راسته سرکه و آبلیمو راسته سبزی خشک
راسته گیاهان دارویی راسته روغن‌های درمانی راسته مرهم‌های گیاهی راسته عرقیات و شربت‌ها راسته سویق و قاووت راسته دم نوش‌ها راسته سبزی خشک
راسته بهداشت فردی راسته پوست و مو راسته آرایشی
راسته زیورسازان راسته کاردستی راسته بافندگان راسته فلزکاران راسته عروسک سازان راسته نجارها راسته دوزندگان راسته قالی بافان راسته چرم دوزان راسته سفالگران راسته شیشه‌گران راسته نگارگری راسته حصیربافان
راسته کیف و کفش راسته پوشاک زنانه راسته پوشاک مردانه راسته پوشاک کودکان راسته لباس ورزشی
راسته کتاب و مجله راسته بازی و سرگرمی راسته خدمات محتوایی راسته لوازم التحریر راسته خدمات و آثار گرافیک راسته اپلیکیشن و بازی رایانه‌ای
راسته لوازم آشپزخانه راسته تزئینات راسته شوینده‌های طبیعی راسته اتاق خواب راسته گل و گیاه راسته اتاق بچه
یاقوت کویر
یاقوت کویر

یاقوت کویر

از اکتشاف معدن تا تراش نگینِ انگشتر!
فروش کل غرفه: کمتر از 10 تاسیس: 22 آذر 95 آخرین فعالیت: 9 ماه پیش
غرفه‌دار: یاقوت کویر
قم

محصولات

غرفه یاقوت کویر

نگین نیم ست عقیق طرح دار طرح بیضی

فقط 1 عدد باقی‌مانده
450000 تومان

نگین نیم ست عقیق طرح لوزی

فقط 1 عدد باقی‌مانده
650000 تومان

نگین عقیق قرمز طرح دار قم

فقط 1 عدد باقی‌مانده
150000 تومان

نگین عقیق سفید طرح دار قم

فقط 1 عدد باقی‌مانده
60000 تومان

نگین عقیق بی رنگ قم

فقط 1 عدد باقی‌مانده
40000 تومان

نگین عقیق شجر طرح کاج

فقط 1 عدد باقی‌مانده
700000 تومان

نگین سنگ حدید قم

فقط 1 عدد باقی‌مانده
30000 تومان

انگشتر عقیق خراسان مدل گُل

فقط 1 عدد باقی‌مانده
450000 تومان

انگشتر عقیق مدل شبکه

فقط 1 عدد باقی‌مانده
700000 تومان

نگین عقیق شجر طرح مه

فقط 1 عدد باقی‌مانده
600000 تومان

نگین عقیق سفید طرح دار قم

فقط 1 عدد باقی‌مانده
65000 تومان

نگین عقیق دودی قم

فقط 1 عدد باقی‌مانده
40000 تومان

درباره

غرفه یاقوت کویر

قصه محصول

مدیران و کارکنان «یاقوت کویر» به تراش سنگ‌های قیمتی و تولید انواع انگشتر، جواهرات و زینت‌آلات ساخته شده از این سنگ‌ها مشغول‌اند. به خاطر تسلط به اکتشاف و استخراج، می‌توانستند به جای این کار، سرمایه شان را در بازرگانی - مثلاً صادرات سنگ خام به خارج از کشور- بگذارند و احتمالاً چند برابر سرمایه، سود ببرند اما به اعتقاد مدیر شرکت، باید به جای صادرات سنگ خام، به جایی برسیم که سنگ خام را از کشورهای دیگر وارد و پس از فرآوری، با ارزش افزوده بالا، آن را صادر کنیم.

درباره یک زندگی

مهندس فراهانی، مدیر عامل شرکت «یاقوت کویر»، کارشناس زمین شناسی است. تخصص اصلی او اکتشاف معدن است. وی قبلاً کارمند سازمان زمین شناسی بوده اما از سال 1391 این شرکت را راه‌اندازی و تمام زندگی‌اش را وقف آن کرده است.

درباره یک مکان

دفتر شرکت «یاقوت کویر» در قم و یک ساختمان سه طبقه است که قبلاً منزل مسکونی مهندس فراهانی بوده است. کارگاه، در طبقه پایین ساختمان است و قبل از سالن اصلی کارگاه، انبار قرار دارد. کارگاه تولید، سه سالن دارد که در سالن اول، رکاب انگشتر و سایر وسایل زینتی ساخته می‌شود. سالن بعدی، به تراش‌کاری و پرداخت سنگ اختصاص دارد. سنگ‌هایی که در انبار شرکت هستند در این کارگاه به شکل‌های مختلف، تراش و صیقل داده می‌شوند. سالن سوم، کارگاه تراش فَست (Facet) است که در مقایسه با تراش معمولی دقت خیلی بیشتری دارد و به کمک آن می‌توان زوایای مختلف را بر روی سنگ‌های زینتی ایجاد کرد. در این کارگاه، دوره‌های آموزشی ساخت انگشتر و جواهرات زینتی برگزار می‌شود و کسانی که این دوره‌ها را با موفقیت سپری کنند، می‌توانند به یکی از تأمین‌کنندگان یاقوت کویر تبدیل شوند.
یاقوت کویر، به نیروی انسانی احترام می‌گذارد. طبق قوانین آن، هر نفر در روز، نیم‌شیفت کار می‌کند و نیز برای راحتی نیروها (پرسنل)، روزهای زوج به آقایان و روزهای فرد به خانم‌ها اختصاص دارد.
در طبقه همکف شرکت یاقوت کویر، موزه‌ای اختصاصی وجود دارد که تنها موزه خصوصی سنگ‌شناسی کشور است. در این موزه، صدها نمونه سنگ از حدود هشتاد نوع کانی معدنی برای عموم به نمایش گذاشته‌اند. بازدید از این موزه در طول سال، برای همگان آزاد و رایگان است. بزرگ‌ترین سنگ عقیق موجود در دنیا، یکی از نمونه‌های به نمایش درآمده در این موزه است.
یاقوت کویر، بر استفاده از سنگ‌های طبیعی و خواص آن اصرار دارد و خود نیز سنگ‌های خام را از معادن مختلف سراسر کشور و حتی خارج از کشور تأمین می‌کند. از سنگ‌های چینی بدلی تولیدشده از مواد مصنوعی بگذریم، مهندس فراهانی حتی با رنگ کردن سنگ‌های زینتی نیز مخالف است و معتقد است سنگ، باید رنگ طبیعی خود را داشته باشد.
استفاده از «عقیق قم»، امتیاز دیگر این شرکت است. البته کمتر کسی این سنگ را می‌شناسد اما بد نیست بدانید «عقیق سفید» هم داریم!

ارزشش را دارد

حضور در زنجیره کامل محصول، از استخراج معدن (و گاهی حتی مراحل اکتشاف) تا مراحل پایانی تولید و ساخت زیورآلات نگین‌دار، مزایای زیادی دارید. یکی از آن‌ها این است که قیمت محصول را کمتر می‌کند؛ چون قیمت تمام شده‌اش، پایین‌تر است.
محصولات این شرکت، عموماً به صورت تک و بنا به سفارش مشتری ساخته می‌شود. به همراه هر محصول، کارت اصالت آن نیز ارسال می‌گردد که حاوی مشخصات محصول و شرکت یاقوت کویر است. این کارت‌های اصالت، با مهر برجسته به تأیید شرکت یاقوت کویر رسیده است.
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه یاقوت کویر
هدیه - صفحه اول - بازار باسلام