مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
زعفروش
زعفروش

زعفروش

پدر و مادر من کشاورز اند،
بهتون قول می دم
هر کدوم از محصولاتمون رو بخرید، از کیفیتش راضی خواهید بود.
5 ماه در باسلام
14 محصول
+600 فروش
آخرین فعالیت رضایت مشتری
7 ساعت پیش 93 %
فاطمه درویشی1
غرفه‌دار: فاطمه درویشی1
کاشمر خراسان رضوی
فاطمه درویشی1
خراسان رضوی، کاشمر
5 ماه در باسلام
14 محصول
+600 فروش
آخرین فعالیت 7 ساعت پیش
رضایت مشتری 93%

محصولات

غرفه زعفروش
زعفران پوشال زعفروش(تازه)
%21
75000
5 | 5 نظر
59000
کشمش سبز بدون دود 1 کیلو
%6
48000
4.8 | 34 نظر
45000
بادام سنگی 1 کیلویی
%15
65000
4.6 | 76 نظر
55000
گردو کوهی
%11
95000
5 | 1 نظر
85000
گل گاو زبون
%26
20000
5 | 1 نظر
14900
زعفران رشته کامل (تازه)
%23
70000
4.7 | 3 نظر
54000
پک هدیه زعفروش
%6
170000
160000
نخود خام یک کیلویی زعفروش
%30
25000
4.6 | 5 نظر
17500

درباره

غرفه زعفروش

قصه محصول

یکی بود یکی نبود، غیر از خدا هیشکی نبود. زیر گنبد کبود توی یکی از روستاهای خراسان یک خانواده زندگی میکرد. بابای خانواده مثل پدرش و پدربزرگش و هفت نسل پیش تر از خودش کشاورز بود.

توی این خونواده یک دختر کوچولو بود. از دید دختر کوچولوی قصه ما، اون قدری که داشتن زحمت می کشیدن درآمد نصیبشون نمی شد. اغلب اوقات 8 شون گرو 9 شون بود و دغدغه ی مالی یکی از مهم ترین دغدغه های خونواده بود.

هرسال فصل کاشت که می شد، دختر کوچولو هم کلام و هم نشین بابا می شد و یه عالمه ایده مطرح می کرد، مثل این که بابا امسال چی بکاره؟ توی کدوم زمین ها بکاره؟ چقدر از زمین رو بکاره؟ چند تا جوجه توی عید بگیرند با هم مرغ داری بزنند، گوسفند های ماده رو فصل مهر با گوسفند بره نر عوض کنن، تا بتونند زود تر چاق کنند بفروشند. اگه باغ انگوری بزنن چقدر درآمد بابا بیشتر میشه؟ و کلی ایده دیگه.

خلاصه دفتر خاطرات دختر کوچولوی ما پر بود از محاسبات کشاورزی. حساب کتاب این که بابا چه محصولی رو بکاره تا سودش بیشتر باشه؟ مرغ داری یا دامداری، کدوم سود بیشتری داره؟ باغ انگوری یا باغ میوه، کدوم بهتره برای بابا؟

بابا حرف های دختر کوچولوش رو با جون و دل گوش می داد، کلا می دونست هر وقت می یاد باهاش حرف بزنه می خواد از چی حرف بزنه. اما هر سال ایده های دخترش رو رد می کرد! بابای قصه همیشه می گفت:

« وقتی فصل محصول ما میشه، قیمت محصول به ارزش خاک میشه. ازمون نمی خرند و پول بذر و کود و آب و کارگر به علاوه ماه ها صبر و زحمت درنمی یاد.»

بیراهم نمی گفت. حرف دل خودش رو می زد و هزار تا کشاورز دیگه…  برای دخترش کلی مثال می آورد که امسال فلان آدم فلان محصول رو کاشت، هیچ کس ازش نخرید، یا اینکه با قیمت کم ازش خریدن. اینطوری بود که ایده ها فقط توی دفترهای دختر کوچولو می موندن.

اما کلید این در بسته چی بود؟ فروش! برای همین هم دختر کوچولو تصمیم گرفت یاد بگیره چجوری می تونه بفروشه؟ چیکار بکنه، تا با قیمت بالاتری از کشاورز بخرند؟ 

گذشت و گذشت. ماه چرخید، سال چرخید، زمین چرخید، فلک چرخید…

دختر کوچولوی قصه ی ما  بزرگ شد، دغدغه اش بزرگ تر. دغدغه اش دیگه فقط برای بابای کشاورز خودش نبود، واسه همه کشاورز ها بود. 

دغدغه فروش، دختر قصه مون رو به سمت مارکتینگ و سئو کشوند. و توی این مسیر بود که راه حلی برای دغدغه 24 ساله خودش به دست آورد یا بهتره بگم به “وجود” آورد.

اون راه حل چی بود؟ “زعفروش”

زعفروش: ایده ناب فاطمه، دختر کوچولوی قصه ما بود.

زعفروش 2 تا رسالت داره:

آموزش کشاورزی و اصولی که باعث بشه کشاورز با همین منابع فعلی اش بیشتر و با کیفیت تر تولید کنه. به عنوان مثال : کشاورز چیکار کنه تا بتونه از یک زمین 1000 متری اش زعفرون بیشتری در سال برداشت کنه؟ چه نکاتی رو رعایت کنه تا اون زعفرون اش عیارش بالاتر بشه و درجه کیفیت بالاتری رو کسب کنه؟ کی آب بده به زمین اش؟ چه کود هایی رو بده؟ چجوری زعفرون رو خشک کنه؟ چجوری پاک کنه؟ نحوه نگه داری زعفرون برای پایین نیامدن عیارش چیه؟ و… . برای محقق کردن این هدف، زعفروش دو کار رو انجام میده اول: مصاحبه با کشاورز های نمونه دوم : ترجمه اصول نوین و معتبر کشاورزی در بخش بلاگ زعفروش

فروش بدون واسطه: زعفروش از زعفرون شروع کرده اما با این نیت پا به دنیا گذاشته، که هر کشاورزی با هر محصولی خودش بتونه برای خودش بفروشه. اینطوری که هر کشاورز پنل فروش خودش رو در زعفروش داشته باشه. و همه مردم دنیا بتونند از خود کشاورز محصول رو بخرند حالا چه به طور عمده چه خرد.  

بابای فاطمه در حال حاضر تنها کشاورزی هست که زعفرون زعفروش رو تامین میکنه. هر وقت فروش زعفروش اونقدر بالا رفت بقیه کشاورزهای دیگه هم به زعفروش اضافه میشن. 

زعفروش کوچولوی قصه ما داره تاتی تاتی می کنه به امید راه افتادن. فاطمه یاد می گیره و تلاش می کنه، کل تیمش کنارش می ایستن و یاد می گیرن و تلاش می کنن، همه و همه به امید برنایی و برومندی زعفروش.
این غرفه در سراسر اینترنت