مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
عروسک جودی

عروسک جودی

عروسکهای دست بافت با کامواهای ایرانی و ترکی
در سایز و اندازه ورنگهای مختلف و متنوع عروسکهای خاص و ژورنالی طبق سلیقه مشتری
1 سال در باسلام
28 محصول
کمتر از 10 فروش
آخرین فعالیت
7 روز پیش
زهرا مفرشی
غرفه‌دار: زهرا مفرشی
کاشان اصفهان
زهرا مفرشی
اصفهان، کاشان
1 سال در باسلام
28 محصول
کمتر از 10 فروش
آخرین فعالیت 7 روز پیش
پیام غرفه‌دار: سلام دوستان گل به غرفه عروسکهای دست ساز ما نیز یه سری بزنید از عروسکهای ناز و دوست داشتی و جدیدمان دیدن کنید عروسکهای ما ضد حساسیت می باشد و قابل شست وشو هستند

درباره

غرفه عروسک جودی

قصه محصول

سلام داستان اولین عروسک دست ساز ایرانی، آیا می دونستید اولین عروسک دست ساز همون کلاه قرمزی هست؟؟؟!! ،کلاه‌قرمزی نام شخصیت عروسکی ایرانی است که توسط ایرج طهماسب و حمید جِبِلّی خلق و توسط مرضیه محبوب طراحی و ساخته شده‌است. 

درباره یک زندگی

آدمی در این دهکده جهانی که روزبه‌روز، ساعت‌به‌ساعت و ثانیه‌به‌ثانیه در حال تغییر و دگرگونی است شاید مجال این را پیدا نکنیم ازفرهنگ‌ اقوام و صنایع دستی موجود در دنیا را ببینیم، اما دوست دارم که تکه‌ای از هنر، فرهنگ و تمدن قدیمی سرزمینم را به یادگار برای پُر کردن زیبایی‌های بصری در چشم‌اش نگه دارم. هنرمندان صنایع دستی که اثرشان با دست و جان پیوند خورده‌اند، رنگ، عشق و زندگی در روح اثر دمیده‌اند تا حس دوستی و محبت را برای مردمان به ارمغان بیاورند. زنانی که قالی، گلیم و زیلو می‌بافند نقوش لچک ترنج و درختی با رنگ‌هایی از طبیعت می‌نگارند، زنانی که سوزن‌دوزی، قلاب‌دوزی، گلابتون‌دوزی، پته‌دوزی را به عنوان نقوش بر پارچه‌ها ایجاد می‌کنند، زنانی که در قلم‌زنی و مشبک‌کاری فعالیت دارند، زنانی که فیروزه‌کوبی و طلا کوبی می‌کنند و تمام این دنیای پُر نقش و نگار و رنگارنگ جلوه‌ای از فرهنگ و هنر غنی ما است. در میان تمامی هنرهای دستی، دخترکانی هم هستند که با حس‌زیبایی‌شناسی هنر دیروزی و امروزی را درهم‌آمیخته‌اند و عروسک‌های ایرانی می‌سازند که هنر دوران خودشان را زنده نگه دارند. عروسک‌های دست‌سازی که برآمده از نقش و نگار و خلق‌وخوی ما آدم‌ها است. ما با این فرهنگ زندگی می‌کنیم با هنر آرامش می‌گیریم اما باید به جنبه‌های دیگر این امور هم نگاه کرد. زنانی که در زمینه هنر دستی فعالیت می‌کنند تا چه اندازه حمایت شده‌اند؟ آیا در کنار هنرشان به وجود آنان ارج نهاده‌ایم؟ توانسته‌ایم در این راه طولانی به آنان کمک کنیم. آنانی که در شهرستان‌ها با امکانات ناکافی و محدود هنرشان را گسترانده‌اند و دنیای کوچک‌شان را روزبه‌روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌کنند را چگونه حمایت کردیم؟
این غرفه در سراسر اینترنت