بازارچه‌ها

مواد غذایی
خانه و آشپزخانه

قوانین اختصاصی پیام مستقیم غرفه‌دار و مشتریان

  1. «باسلام» امکان ارتباط غرفه‌دار با مشتری را به صورت ارسال پیام مستقیم در پلتفرم باسلام با هدف تعامل و ارتباط میان این کاربران مانند آگاهی‌بخشی درباره بازار باسلام، کسب‌وکار غرفه‌دار و محصولات آن، تسهیل در پردازش و آماده‌سازی سفارش‌ها، رضایت مشتریان و وفاداری آن‌ها، در چارچوب تعریف شده و اهداف کلی «باسلام»، فراهم کرده است.

  2. استفاده و بهره‌برداری از امکان ارتباط میان غرفه‌دار و مشتری در غیر چارچوب تعریف شده از سوی «باسلام» و هر نوع فعالیت تجاری و غیرتجاری خارج از محوریت محصولات و خدمات باسلام، مانند تبادل تلفن ثابت و همراه، ایمیل، نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، پیوندهای اینترنتی و صفحات مجازی (لینک‌های) غیرباسلامی، ممنوع است. همچنین این کاربران علاوه بر رعایت قوانین و شرایط «باسلام» موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

  3. در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی باسلام و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از ارسال یا دریافت محتوا، تصویر و پیام غیراخلاقی و خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرباسلامی و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی باسلام، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و غرفه غرفه‌دار غیرفعال می‌شود.

  4. در صورتی که شروع ارتباط و پیام در پلتفرم «باسلام» باشد اما معامله به بیرون از «باسلام» هدایت و انجام شود، «باسلام» هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت معامله به بیرون از «باسلام» نقض قوانین و شرایط «باسلام» محسوب می‌گردد و «باسلام» در صورت اطلاع از معامله، مجاز است کارمزد و سهم خود را از اعتبار کاربر (غرفه‌دار) کسر کند یا برای وصول آن اقدام کند.

  5. اطلاعات و محتوای تبادل شده میان غرفه‌دار و مشتری، مشمول شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از «باسلام» می‌گردد و از‌این‌رو «باسلام» مجاز به ذخیره‌سازی، نظارت و تحلیل ماشینی و انسانی داده‌ها و اطلاعات خواهد بود و نیز این کاربران موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

  6. در ارتباط میان کاربران «باسلام»، مسئولیت هر گونه نقض شرایط و قوانین «باسلام» یا ایجاد خسارت‌های مادی و غیرمادی به «باسلام» یا اشخاص ثالث، متوجه فرد خاطی است و «باسلام» ضمن این‌که هیچ مسئولیتی نخواهد داشت مجاز است بر اساس تشخیص خود بدون لحاظ ترتیب، یک یا چند نوع جریمه برای این کاربران اعمال کند؛ شامل تذکر شفاهی، تذکر کتبی، عدم دسترسی موقت به خدمات «باسلام»، حذف غرفه، حذف حساب کاربری. در هر صورت، «باسلام» حق پیگیری و مطالبه خسارات و حقوق قانونی خود را را طبق قوانین باسلام یا از طریق قانونی و قضایی خواهد داشت.

  7. توصیه باسلام به کاربرانش حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی خود و خودداری از ارسال آن برای دیگران در تبادل پیام است.