صدای کسب‌وکارهای باسلامی کم‌کم به گوش افراد مختلفی در سراسر ایران رسیده و مایه امیدواری بسیاری شده است. این روزها بسیاری از رسانه‌ها به سراغ باسلام می‌آیند و درخواست می‌کنند که درباره غرفه‌داران و کسب‌ و کارهای باسلامی بیشتر بدانند. این بار تیم پژوهش برنامه تلویزیونی پایش به سراغ باسلام آمدند تا برخی از غرفه‌داران را به برنامه‌شان دعوت کنند و ما بعد از ارزیابی‌های متعدد، خانم فروغی، صاحب غرفه حلوا سوهان فروغی را به آن‌ها پیشنهاد دادیم و آن‌ها نیز پس از بررسی، این پیشنهاد را پذیرفتند. خانم فروغی فردا شب ساعت ۲۳ در شبکه یک سیما میهمان این برنامه خواهند بود.

چرا غرفه حلوا سوهان فروغی؟

انتخاب یک غرفه از میان ۱۰۶۰ غرفه باسلام، کار آسانی نبود. یکی از شروط شرکت در برنامه پایش،‌ نوآورانه بودن کسب‌وکار است و ما لیست اولیه کارمان را از میان غرفه‌هایی بررسی کردیم که محصولی نوآورانه داشته باشند و همان‌طور که می‌دانید حلوا سوهان فروغی جزء محصولات نوآورانه‌ایست که توسط خانم فروغی و همکارانش در روستای قمبوان استفاده طراحی شده و تولید می‌شود و این محصول خوشمزه، با استفاده از جوانه گندم و با شکر بسیار کم تولید می‌شود. حال و هوای این روزهای باسلام، غرفه‌های روستایی هستند و ما دامنه انتخابمان را به غرفه‌های روستایی محدود کردیم.

خانم فروغی،‌ یکی از غرفه‌داران قدیمی باسلام است و باسلام افتخار می‌کند که او کسب‌وکار ارزشمندش را در باسلام نیز مستقر کرده است. غرفه‌‌ خانم فروغی از سال ۹۵ تا کنون در باسلام فعالیت دارد. این غرفه جزء غرفه‌های بسیار خوش‌قول باسلام است و تا کنون از نظر کیفیت محصول، بسته‌بندی، خوش‌قولی و… نمره بالایی دارد و تا کنون بر اساس آمارهای باسلام، توانسته رضایت ۹۹.۳۷ درصد مشتریان خود در باسلام را کسب کند.

شروع کسب‌وکار خانم فروغی البته از باسلام نبوده و بیشتر از چهل سال است که پا به پای کارهای خانه، از تلاش و کارآفرینی دست برنداشته است؛ در جایی به نام قُمبوان، روستایی در دهاقانِ اصفهان. پنج دوره پرورش قارچ، بافتن بیست ـ سی تخته فرش، ۲۵ سال بافندگی با ماشین (سالی صدها دستمال)، باغداری، تأسیس گاوداری، پرورش مرغ، ساختن گلخانه، ایجاد کارگاه حلوا سوهانی و اشتغال‌زایی برای بیست خانم روستایی و… را در تاریخچه فعالیت خود دارد. همه‌ این کارها به همراه خانه‌داری و بزرگ کردن چند بچه اتفاق افتاده است.

پیشنهاد می‌کنیم شما هم فردا شب ساعت ۲۳ به تماشای این برنامه در شبکه یک سیما بنشینید و ببینید که همکارتان در بازار اجتماعی باسلام چه می‌گوید.

برنامه‌های آینده

آن طور که از نشانه‌ها به نظر می‌آید، مسیر حضور غرفه‌دارهای باسلام در رسانه‌های گروهی، هر روز در حال هموارتر شدن است و احتمالا فرصت‌های مشابه دیگری نیز به وجود خواهد آمد. در انتخاب‌های آینده، ما از معیارهای اصلی جاری در باسلام استفاده خواهیم کرد و مواردی همچون رضایت مشتری، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی، خوش‌قولی، موفقیت در میزان فروش، سلیقه محتوایی و تصویری، کیفیت محصول، کیفیت بسته‌بندی و… را در صدر ملاک‌های ارزیابی‌مان برای فرصت‌هایی از این دست، قرار خواهیم داد.

امیدواریم شما هم جزء غرفه‌های موفق باسلام باشید و آوازه کسب‌وکارتان به سراسر ایران برسد و رونق کسب‌وکارتان الهام‌بخش همه علاقه‌مندان به کار و کارآفرینی و کسب‌ روزی حلال شود. به امید آن روز.