برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

گنجِ چربِ بی نظیر؛ روغن شحم

بعضی سفره ها عطر و رنگِ سنت دارند؛ اصلاً بعضی از قورمه و قیمه ها مزه اش می ماند زیر دندان، طعم بی نظیر و عطر خوشش باعث می شود منحصربه‌فرد باشند و به‌یادماندنی. برنج زعفرانی و خورشت با یک وجب روغن، غذای مطلوب ایرانی هاست؛ همان غذایی که روزهای جمعه را بهشتی می کند و لذت یک دورهمی را دوچندان.

اما این روزها خطرِ پالم و روغن های صنعتی دست و پایمان را بسته است. ضرر روغن های صنعتی آن قدر زیاد است که خانواده ها ترجیح می دهند دورِ قرمه و قیمه های آنچنانی را خط بکشند و به پختنی هایی که شاید بابِ میل نیست اکتفا کنند. غافل از اینکه چند سال قبل، با وجود سفره های رنگین، آدم ها سالم بودند و هر روز خبرِ سکته یکی از اطرافیان به گوش نمی رسید.

شاهد این حرف، پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی هستند که هنوز هم قوت و سلامت در چهره شان دیده می شود. اگر دانسته های خود را مرور کنید می بینید که توصیه بزرگ ترها بیشتر اوقات با سلامتی تناسب دارد؛ توصیه هایی که حاصل تجربه است و نباید نادیده گرفته شود.

باسلام- basalam- روغن شحم گاوی

شما می توانید این بار در کنارِ ذائقه ایرانی پسندتان به فکرسلامتی باشید، دور روغن گیاهی را خط بکشید و روغن حیوانی «شَحم» را امتحان کنید.

به روغن چربی اطراف قلوه‌گاه گاو «شحم» می گویند؛ روغنی بسیار لطیفی که زود آب می‌شود و عطر خوشی دارد.

همچنین روغن شحم گاو در سنت اسلامی تأییده شده است و حتی روایاتی درباره آن از ائمه نقل شده است. برای مثال امام علی(ع) فرمود: «پیه‌ گاو هر مقدار وارد بدن شود همتراز خود بیماری را از بدن بیرون می‌کند».

ویژگی‌های شحم گاو

  • آب کننده چربی های زیر شکم و چربی های اضافی بدن است. جای رژیم های عجیب و غریب، از شحم کمک بگیرد.
  • عروق و رگ های بسته را باز می کند. روغن شحم مانند روغن های صنعتی در رگ ها و زیر پوست نمی بندد؛ حتی چربی های از پیش انباشته شده در بدن را هم در خود حل می کند.
  • خاصیت ترمیم کنندگی دارد و مصرف شحم پوست شما را شفاف و هلویی می کند.
  • منبع تولید انرژی و توان است و شحم می تواند برای روزهای پر مشغله  به کمکتان بیاید.
  • تقویت کننده بسیار مؤثر سیستم دفاعی بدن است و شحم برای افزایش رشد و تقویت استخوان ها مفید است.
  • شحم به راحتی آب می شود و به حرارت زیاد ندارد.

از طب سنتی تا طب نوین

شاید فکر کنید شحم گاو فقط در طب سنتی و اسلامی مورد توجه است. در حالی که در طب نوین، داروسازان و پزشکان روز هم از روغن شحم استفاده می کنند. برای مثال در کشور سوئیس دارویی ساخته شده که توسط متخصصین روماتولوژیست و ارتوپد تجویز می شود. نام این دارو «سلدرین» و مایه‌ی اصلی آن شحم گاو است. پس می توان گفت شحم گاو در طب جدید هم از اهمیت زیادی دارد.

اهالی چین در حال آماده سازی محصولات

خرید شحم‌ از باسلامی‌ها

بعد از همه این حرف ها اگر مشتاق تهیه شحم شده اید می توانید از بازار باسلام کمک بگیرد. با یک جست و جوی ساده، تولید کننده ها و عرضه کنندگان شحم را در این بازار آنلاین پیدا می کنید؛

چون در این بازار اینترنتی ده ها تولید کننده و فروشنده شحم گاو از شهرهای مختلف حضور دارند. از طرفی شما می توانید با آن ها ارتباط بگیرد، برای غرفه موردنظرتان پیام بگذارید و اگر سوالی در مورد شحم دارید بپرسید.

در کنار همه این ها برای اینکه با خاطری آسوده خرید کنید، قبل از انتخاب غرفه مورد نظر، تجربه مشتریان هر غرفه را بخوانید تا بتوانید شحمی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انتخاب کنید.

شحم جایگزین مناسبی برای روغن های مختلف است. به جای استفاده از روغن های به اصطلاح بدون پالم که بسته بندی های جذاب دارند می توانید از روغن شحم استفاده کنید و عطر و طعم جدیدی به چلو و خورشتتان بدهد. البته استفاده زیاد از شحم گاو در غذای افراد سالمند که تحرک کمتری دارند مناسب نیست و بهتر است در غذای آن ها کمتر استفاده شود.

برای اطلاع از پرفروش‌ترین‌ها، مقایسه قیمت‌‌ها، تجربیات مشتریان، یافتن غرفه‌هایی با ارسال رایگان و خرید اینترنتی روغن شحم گاو  اینجا کلیک کنید

بیشتر بخوانید