یکی از روش‌های جلوگیری از ریزش مو استفاده از روغن کندش است. روغن کندش به دلیل خواص دارویی که دارد باعث تقویت مو و ابرو و تحریک ریشه برای رویش مجدد مو می‌شود. اما برای این‌که نتیجه بهتری بگیرید، لازم است موارد زیر را رعایت کنید:

روش مصرف برای رشد موی سر و ابرو

برای گرفتن نتیجه مطلوب از روغن کندش، آن را به مدت شش تا هشت ماه به طور مداوم و هر هفته سه بار روی سر خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه سر خود را بشویید. شاید در روزهای ابتدایی، ریزش مو ادامه داشته باشد؛ اما نگران نشوید و به مصرف ادامه دهید تا نتیجه دلخواه را ببینید. پس از دو ماه کرک‌های ریزی روی پوست سرتان مشاهده خواهید کرد. ممکن است در ماه‌های ابتدایی نیز تأثیر خوبی از این روغن ببینید، اما برای ماندگار شدن نتیجه، بهتر است این درمان را تا شش ماه ادامه دهید. توجه داشته باشید که رشد عادی موها بین یک تا یک ونیم سانتی‌متر درهر ماه است؛ اما برای موهایی که در گذشته ریخته و مجدداً در حال رشد هستند، این مقدار کمتر از یک سانتی‌متر است.

این مطلب را هم از دست ندهید: روغن کندش ارزشش را دارد

برای رشد مجدد ابرو، هر هفته سه شب ابروی خود را با شامپو بچه بشویید و بعد از خشک کردن آن، مقداری روغن کندش را با پنبه روی ابرو ماساژ بدهید و صبح ابرو را بشویید. مدت استفاده از کندش برای ابرو و موی سر به یک میزان است.

استفاده همراه با زرده تخم مرغ

یک راه دیگر برای استفاده از فواید گیاه کندش، مخلوط کردن پودر ریشه آن با روغن زرده تخم مرغ است. برای این کار می‌توانید ۶۰ سی‌سی روغن زرده تخم مرغ را به همراه ۱۰ گرم کندش آسیاب شده مخلوط کنید و فواصل زمانی مختلف روی پوست سر بمالید. البته از آنجا که تهیه روغن زرده تخم مرغ کار آسانی نیست، پیشنهاد می‌کنیم از همان روش اول یعنی روغن کندش استفاده کنید.

چگونه از روغن کندش در درمان سینوزیت استفاده کنیم؟

از بعضی از روغن های کندش می‌توان به‌ عنوان دارویی برای کمک به درمان سینوزیت استفاده کرد. کندش در ترکیب با گیاهان دیگر، عطسه‌آور و پاک‌کننده مخاط بینی و سینوس‌های پیشانی و سردرد مزمن است. برای این کار یک مثقال خربق سفید و گل بنفشه را با هم مخلوط کنید. به این شکل که کندش و خربق را کوبیده و کاملاً نرم نمایید و سپس با گل بنفشه مخلوط نموده و انفیه کنید. این کار باعث ایجاد عطسه‌های فراوان می‎شود. برای پایان دادن به عطسه‌ها بینی خود را با آب سرد بشویید.

این مطلب را هم از دست ندهید: روغن کندش چیست و چه خواصی دارد؟

هشدار: توجه داشته باشید که استفاده داخلی از کندش در فصل گرما و برای افرادی که مزاج گرم دارند بسیار خطرناک است. این کار ممکن است باعث تشنگی مفرط و اختلال حواس و درد شکم بشود. برای مداوای فوری آن سعی کنید استفراغ کنید و سریع به پزشک مراجعه نمایید.

روغن کندش برای تقویت مو-روش استفاده از روغن کندش-مجله باسلام
روغن کندش اصل باعث تقویت مو می‌شود.

طبیعت روغن کندش

از نظر طب سنتی، کندش طبیعتی گرم دارد و اگر شما نیز از افرادی هستید که طبیعت بدنتان گرم است، نباید در هر هفته بیشتر از سه بار از این روغن استفاده کنید! اما اگر سرد مزاج هستید استفاده از روغن کندش در هر هفته تا پنج‌ بار نیز مانعی ندارد.

پیشنهاد می‌کنیم در کنار استفاده از کندش، علت ریزش موی خود را بشناسید؛ چرا که ممکن است بیماری شما بر اثر گرما، ازدیاد صفرا و یا بیماری‌های عصبی باشد. در این موارد بدون رفع آن علت اصلی ممکن است استفاده از کندش به تنهایی نتیجه مطلوب را به همراه نداشته باشد.

در باسلام غرفه‌های زیادی هستند که شما را برای خرید روغن کندش راهنمایی می‌کنند. از تجربیات این غرفه‌داران استفاده کنید تا به بهترین شکل از این روغن استفاده کنید.