مجله اهالی باسلام

گفت‌وگو، جست‌وجو، کشف و آشنایی

ساده و صمیمی مثل بازارچه روستا

فاطمه کشاورزی، اهل منطقه دشمن زیاری در شهرستان ممسنی است. دشمن‌زیاری حدود پنجاه تا روستا دارد و قطب انگور سرخ و مویز است. خانم کشاورزی از وقتی باسلام را شناخت به ذهنش رسید اهالی روستا و آشناها و فامیل را به خط کند تا محصولات باغی و کشاورزی‌شان را به صورت مستقیم در باسلام بفروشند. کارش را هم از دوستان و آشناهای نزدیک‌تر شروع کرد.

محصول اصلی منطقه دشمن زیاری انگور و مویز است. زندگی بیشتر اهالی این منطقه هم از راه انگور و مشتقات انگور مثل شیره انگور می‌گذرد.

ما در تیم باسلام، حدود چهار روز مهمان این منطقه باصفا و اهالی خونگرمش بودیم. کلی از مردم روستاهای این منطقه باسلامی شده بودند و باسلام را می‌شناختند.

زمستان بود و فصل هرس. اهالی می‌گفتند بهار اگر بیایید بوته‌های انگور را می‌بینید که در تمام دشت پهن شده.

در این دیگ‌ها کاملا به صورت سنتی، شیره انگور طبیعی پخت می‌شود.

از اینکه به اندازه توان خودمان توانسته بودیم باعث خیر شویم، خوشحال هستیم. روزهایی که در منطقه دشمن‌زیاری بودیم کلی دوست باسلامی پیدا کردیم. با کمک و پیگیری‌های فاطمه کشاورزی، آدم‌های زیادی در باسلام غرفه درست کردند و از همه جای ایران می‌شود محصولات خاص و طبیعی منطقه دشمن‌زیاری را مستقیم از خود اهالی باصفای این منطقه خرید.

تیم باسلام

می‌خواهیم به همدیگر کمک کنیم در همه زمینه‌ها رشد کنیم. زمینه را برای خرید و فروشی مبتنی بر اعتماد و خیرخواهی آدم‌ها توسعه بدهیم. تا همه اهالی باسلام با شوق بگویند: بازار خودمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.